Organizational Chart

Name Designation
Jean G. Veloso OIC-Schools Division Superintendent
 Rosemarie T. Macesar OIC-Assistant Schools Division Superintendent
Margissa T. Amen, Ll.B. Administrative Officer V
Anna Daphe C. Mugar, CPA Accountant III
Marites C. Suminguit Administrative Officer V/Budget Officer
Alden M. Antonio Information Technology Officer I
Ronie E. Senarillos Supply Officer II
Loromer T. Carpio Administrative Officer IV
Helen P. Cabriana Administrative Officer IV
Delma R. Denapo Administrative Officer II
Nelia B. Claro Administrative Assistant III
Krizza Lorraine E. Duhaylungsod Administrative Assistant III
Elisa E. Gomez Administrative Assistant III
Carelyn L. Villegas Administrative Assistant III
Leonila S. Urbano Administrative Assistant II
Reabelle Anne I. Huertas Administrative Assistant II
Virginia U. Fernandez Administrative Assistant I
Eleanor M. Arabejo Administrative Aide VI
May Shiyeva C. Torillo Administrative Aide VI
Virgincita B. Durens Administrative Aide I/Detailed
Maria Charlyn G. Sarto Administrative Aide I
Wilson A. Lopez Administrative Aide I/Detailed
Richard L. Torillo Administrative Aide IV/Driver
Eldon H. Ocampos Job Order
Erwin C. Maghinay Job Order
Marilou Ewican Job Order

Name Designation
Carmelita A. Jubay Chief, Curriculum and Implementation Division
Romel E. Huertas Education Supervisor I
Danilo U. Omega Education Supervisor I
Roger F. Duhaylungsod Education Supervisor I
Efleda D. Enerio Education Supervisor I
Puriza L. Legaspi Education Supervisor I
Porferio A. Mosiquera Education Supervisor I
Lorna C. Penonal Education Supervisor I
Relita P. Decina Education Supervisor I
Virginia S. Bagaboyboy Education Supervisor I
Gina L. Mandawe Education Supervisor I
Jomah Lee U. Jakosalem Education Program Specialist II
Marilou S. Galvez Project Development Officer II
Binepie M. Tapao Librarian II
Leslie R. Caparoso Administrative Aide VI
Julius C. Estrella Job Order

Name Designation
Myrna T. Regidor Chief, SGOD
Mario Esteban C. Arsenal Senior Education Program Specialist
Reneboy G. Roxas Senior Education Program Specialist
Wilfredo B. Canete Principal II/Physical Facilities
Jun Clifford C. Estrella Dentist
Dorothy P. Neri Planning Officer III
Bride Joy M. Candano Education Program Specialist II
Winnie T. Mendoza, RN Nurse
Cecille Louelle A. Gulbe, RN Nurse
Lourben Mae O. Lumasag, RN Nurse
Arniel B. Mehoy Project Development Officer I
Rowena B. Sumagang Administrative Aide VI

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *